Другий день "СОЛІ-2018": відточуємо вміння вирішувати конфлікти. Шукаємо правди

Якщо в перший день ми знайомилися один з одним та готувались, щоб Господь працював в наших серцях, то у другий розпочалася головна частина конференції – навчання.

Співробітник ССХ в місті Харкові Василь Агарков провів перше заняття по книзі Еклезіаста. З нього студенти зрозуміли, що наука та пошук знань – це Боже повеління, проте якщо це стає сенсом нашого життя, то стає марнотою та погонею за вітром…

Програму конференції продовжив Павєл Лєвушкан, пастир Лютеранської церкви Богоявлення в м. Рига (Латвія). Він розпочав свій цикл з трьох семінарів на тему «Усвідомлене християнство».

Перша його лекція стосувалася практики усвідомленості (або mindfullnes) у християнському контексті. Ці практики впроваджують серед своїх співробітників такі корпорації, як Google та  Microsoft, але чи вони прийнятні для християн?

Павєл Лєвушкан наголосив, що Святе Письмо навчає нас тому, що треба вивчати себе та уважно ставитися до свого тіла. До того ж, існують деякі інструменти усвідомленості для того, щоб «очистити» мозок від шуму думок та налаштуватися на Слово Боже.

По обіді на студентів чекали семінари від Сергія Терентьєва та Дениса Кондюка.

Сергій служить директором освітніх проектів Фонду сприяння лідерству «Стандарт» та пастирем Реформатської Євангельської церкви «Божий Завіт» у м. Рівне. Він вчив студентів успішній локалізації конфліктів. Ключовий меседж семінару – немає універсальної формули їх вирішення. Це завжди важка праця, проте ми покликані шукати миру з тими, хто живе поряд з нами.

Денис Кондюк, академічний декан Української євангельської теологічної семінарії, проводив для студентів семінар «Християнство в епоху постправди», де студенти роздумували над тим, як медіа впливають на їхній світогляд і як реагувати на цей вплив згідно Писання. Господь закликає нас до чесності, цілісності та пошуку добра для наших ближніх.

Програма цього дня завершилася чаюванням. Окрім пасторського служіння, Павєл Лєвушкан відомий завдяки своєму захопленню чайною культурою. Він навіть виграв чемпіонат Латвії серед майстрів заварювання чаю.  Павєл запросив всіх учасників конференції випити з ним гарний китайський чай та розповів багато цікавого про влив християнства на культуру чаювання.

Це був дуже незвичний та надзвичайно цікавий день конференції «СІЛЬ-2018».

Ми дякуємо Господові за цей час і просимо молитися за наступні дні.

Автор: О. Жакун.

P.S. Конференції "СІЛЬ" — одна з центральних для "ССХ Україна" конференцій, мета яких - зібрати на кілька днів студентів ССХ з усіх регіонів та цілеспрямовано навчити їх Біблії та прикладних питань. Репортаж про перший день "СОЛІ-2018" тут