Перша зустріч студентів-християн України та студентів Intervarsity USA в Ніжині, 1991 рік.

1989 рік. Історія "Співдружності студентів-християн Україна" ("ССХ Україна") починається з розпаду Радянського Союзу та з перших, так заних, програм «Культурного обміну» за участю іноземних представників IFES. Таким чином в 1989 році стартували перші програми «Культурного обміну» у Києві (КЛУ і КДУ). На ці програми приїжджають студенти-християни з американського ССХ (InterVarsity). Вони ведуть бесіди з  українським студентам про християнську віру і діляться досвідом існування студентських груп для християн в інститутах та університетах.


1990 рік. Програми «Культурного обміну» тривають. Деякі американські студенти та співробітники InterVarsity залишаються в Україні на рік або два з місією організації постійних груп з вивчення Біблії для студентів-християн в університетах.

1991 рік. «Культурний обмін» в Києві, Ніжині, Горлівці, Миколаєві. У цих містах, а також в Івано-Франківську, студенти-християне збираються в осередки задля вивчення Біблії та суспільної діяльності.

1992 рік. Українська конференція студентів-християн в м. Ніжині. На неї приїхали близько 40 українських студентів з Києва, Ніжина, Івано-Франківська, Миколаєва, а також декілька іноземних працівників, і Беретт Хорн, координатор роботи в Україні від IFES. На конференції обговорювалося питання про створення всеукраїнської організації ССХ, але було вирішено, що ще рано оголошувати себе всеукраїнським рухом, поки що треба зміцнювати групи з вивчення Біблії на місцях. Незважаючи на таке рішення, цю конференцію можна вважати початком українського ССХ, тому що рух складається саме з маленьких груп студентів-християн в різних містах України, в них сила і життя ССХ. І на 1992 рік такі групи жили, працювали, студенти лідери змогли передати своє бачення наступним поколінням.

1993 рік. Групи з вивчення Біблії ростуть і зміцнюються. Студенти, які беруть активну участь в житті своїх груп, починають відвідувати міжнародні конференції та табори для власної духовної підтримки та навчання християнському лідерству. Українці побували на конференціях у Нідерландах, Угорщині, США. З'являються нові групи ССХ в Херсоні, Миколаєві, Сімферополі, Одесі.

1994 рік. Перші українські штатні працівники. 8 стажерів в Києві, 2 в Івано-Франківську, 2 в Миколаєві. Група ССХ у Львові. Перші конференції «Біблія і життя - 1 рівень» у Києві та Одесі. Європейська конференція IFES у Варшаві, на якій присутня делегація з України.

1995 рік. Всеукраїнська конференція ССХ в Одесі. 500 чоловік. Тепер уже ніхто не сумнівається в існуванні ССХ. Починається процес реєстрації ССХ в Українській державі. Цьому процесу судилося тривати 4 роки. «Біблія і життя - 1 і 2 рівень» проходить на півночі і півдні України. Конференція для студентських лідерів.

1996 рік. Конференції «Біблія і життя» тривають, проходить лідерська конференція. З'являються групи в Севастополі і Хмельницькому. Третій рівень «Біблії і життя» для тих студентів, хто пройшов перші два. Національний офіс ССХ в м. Києві.

1997 рік. Конференція для випускників ССХ. Європейська конференція в м. Марбург, в якій взяли участь 110 делегатів з України. Україна стратегічно поділяється на 5 областей-центр, захід, південь, Крим, схід. У всіх районах є групи ССХ, але найслабкішим є представництво ССХ на сході, тому що група у Харкові не знайшла свого продовження і група в Горлівці майже не функціонує. ССХ починає групу студентів-християн в Донецьку. Традиційні конференції «Біблія і життя», лідерська. Активний розвиток груп ССХ на Західній Україні, особливо у Львові, Луцьку та Ужгороді. Протягом року регулярно виходить газета ССХ «Джерела».

1998 рік. Робота триває. Розвиваються відносини з добровільними помічниками ССХ. Починається створення національної бази фінансової та матеріальної підтримки служіння ССХ. Студенти і співробітники організовують і беруть участь в місіонерських проектах в Азербайджані, Індії, Молдові.

1999 рік. Міністерство юстиції України, нарешті, реєструє ССХ як всеукраїнську громадську організацію. На Світовий Асамблеї IFES в Сеулі, Південна Корея, ССХ офіційно беруть в сім'ю IFES. ССХ посилає групу своїх співробітників до Харкова для відновлення там студентського християнського руху. 4 нових працівника займаються за новою стажерською програмою, яка готує їх до довгострокового служіння в ССХ.

2000 рік. Формується і затверджується внутрішня структура роботи ССХ. Володимир Костерний стає першим українським Виконавчим директором. У національному офісі також працюють національний адміністратор, координатор з навчання та бухгалтер.
Володимир Костерний залишався директором з 2000 до 2004 року. Далі була певна нестабільність керівництва до 2007 року. А саме:

2004 – 2005 – директор Олексій Травніков.

2005 – 2006 - Олександр Гульц.

2006 – 2007 – в самий кризовий рік директором стає працівник американської організації Інтерварсіті  - Боб Греман, який на той час працював в команді IFES.

2007-2011 – спів-директорами були Олена Велч та Денис Гореньков.

2011 – 2015 – директором був Денис Гореньков.

20152019 – виконавчий директор "ССХ Україна" – Юлія Ніколайчук

2019 – досі – виконавчий директор "ССХ Україна" – Михайло Мельников  

Робота ССХ консолідується в чотирьох регіонах з центрами в Києві, Львові, Харкові та Одесі. Лідери команд працівників є Координаторами Регіонів і керують служінням. 

На даний момент ССХ України є частиною «Всесвітнього союзу студентів-християн» і виконує спільну для цього Союзу місію. Діючи відповідно до культурного і соціального контексту України, ССХ виконує мрію IFES: «Життя Христа в життя кожного студента».