Благовістя
Протягом всіх свої років існування ССХ завжди зберігало свій основний пріоритет – поширення Євангелія серез студентів.
В 2011-13 рр. ССХ підготувала та реалізувала унікальний проект за Євангелієм від Марка «Хто Ти?», в який було інвестовано - через фандрейзингові зусилля команди ССХ - понад сорок тисяч доларів. Ми надрукували, в Україні та Росії, російською та українською мовами, використовуючи найдосконаліші переклади, п'ятдесят тисяч примірників Євангелія в сучасному студентському форматі, провели шістнадцять тренінгів, навчали студентів благовістити, використовуючи видання ССХ, працювали в партнерстві з більш ніж тридцятьма церквами та такими місіями, як UCCF, Духовне Відродження, Біблійне товариство, проект «Дорожче Кубка».
Завдяки якісному тренінгу, проведеному співробітником UCCF Майклом Отсом, ми в 2013 році приступили до реалізації радикально нової для України місіонерської ініціативи «Тиждень Місії» в університеті, в якій брали участь всі команди ССХ по всій країні. Ми вже провели три такі тижні і кожен охоплював від 300 до 500 студентів, які щиро цікавилися християнством та були відкрити дискутували на гострі теми, типу: Куди ведуть всі релігії?, Чому в церквах так багато лицемірів? Чи Бог обмежує мою сексуальність? Як бути успішним та завжди радіти життю?
В 2015 році ССХ України спільно з UCCF (рух Британії) створило і над новий, не менш цікавий проект «Відкрий. Вияви сам», який пов'язаний з поширенням і вивченням Євангелія від Луки. Це сучасний ресурс, який включає Євангелія у формі блокнота з кюеркодами, які ведуть на сайт з відео-доказами, історіями та статтями, де кожна молода людина може задати хвилююче її питання.
Ми також постійно працювали над ефективними євангелізаційними подіями, такими як табори та походи. Щороку в походах ССХ приймає участь мінімум 50 студентів нехристиян, а наші табори охоплюють щонайменше 200 студентів на рік.
Місія
ССХ не тільки приймає, але й відправляє місіонерів: місіонерські проекти в Росії, Киргистані, Белорусі, щорічні проекти в Грузії. Вимірюючи та аналізуючи виконання цих проектів, ми зробили висновок, що вони були успішними.
При цьому ССХ також спроваджує специфічну місію - місію в освіті. Були проведені дві конференції для викладачів-християн, побудовані відносини з віруючими професорами вишів. На всі конференції ССХ запрошуються представники університетів та церков, які зацікавлені в студентські місії.
Також у фокусі ССХ була публічна проповідь Євангелія: відкриті дискусії в ВУЗах, виступ Пола Янга в Університеті Шевченка, університетські компанії Тоні Лейна, Михайла Черенкова і Раві Захріуса в Києві, Острозі, Харкові.
Для більш ефективного здійснення місії в університеті ми започаткували ініціативну групу викладачів, які привносять свій вплив на рух ССХ та сприяють відкриттю богословського навчання офіційно в рамка програми ВУЗу. Таким чином, вже розпочали свою діяльність дві унікальні освітні програми при НПУ ім. Драгоманова, за ініціативи доктора Хромця Віталія Леонідовича:
- «Психологічне консультування та капеланство» (програма створена для допомоги капеланам у роботі з людьми, які знаходяться у кризовому стані та зазнали психологічних травм);
- «Соціально-політична етика та теологія» (програма покликана допомогти осмислити роль і значення християнських церков у сучасному світі та соціально-політичній ситуації сучасної України).
Окрім диплому, студенти програми матимуть змогу отримати сертифікат «Політична етика. Переговорництво в кризових ситуаціях» від Пеппердинського університету (США). Більше детальної інформації тут: http://csr.npu.edu.ua/ua/op.html
Лідерство
ССХ України зараз являє собою організацію, яка має структуру, цілі, фонди та лідерство. ССХ працює за створеними усіма стейкхолдерами Стратегічними Ініціативами (п’ятирічні плани розвитку руху) і послідовно реалізовуває ті цілі, які були поставлені для руху. Діяльність ССХ легко можна оцінити (що й робиться регулярно) як за цими зафіксованими Ініціативами, так і по щорічним, на підставі Ініціатив, річними цілями ССХ. Наявність таких документів і метод їх складання говорить про стійку організаційну культуру і цілісне лідерство в русі.
Була створена, вперше в історії ССХ, Студентська Рада, або група студентів, яка постійно та за участю команди співробітників ССХ, розвивається як елемент лідерства в організації, вдосконалюють свої персональні якості, свої навички, знання ССХ. Також, це орган, який впливає на всеукраїнський рух в цілому.
Партнерство
ССХ є частиною ряду великих місіонерських ініціатив: Проект «Дорожче Кубка», Лозаннський Рух, Конференції «Урбана» і «Мішн-Нетворкінг». Ми щороку беремо команди студентських місіонерів з США, Великобританії, Норвегії, проводячи спільні заходи в українських ВУЗах. Що дуже важливо, ССХ не зводить місію тільки до практичних дій. Наші студенти та співробітникі мають нагоду стажуватися за кордоном. Співробітники ССХ ведуть блоги, пишуть статті.
Ріст та навчання
Наші співробітники вигравали гранти для навчання в УКУ (Український католицький університет) на програму «Управління неприбутковими ГО». Там пройшло навчання вже 3 наші співробітники.
В нас розроблена нова стажерська програма та запущений індивідуальний підхід по навчанню кожного працівника.
Протестована програма по лідерству «Образи лідерства», яку ми викладаємо на конференціях для студентів. Наразі ССХ охоплює в рік 600 студентів-християн, які долучені до руху, 300 студентів нехристиян, які щотижня відвідують наші події, і 1700, які відвідують лише великі проекти.
ССХ охоплює 23 університети України, де 60 студентів-лідерів очолюють місцеві осередки.
ССХ представлено в 8 містах України, а саме: Київ, Львів, Харків, Одеса, Переяслав, Черкаси, Чернівці, Житомир.
Команда ССХ складається з посвячених співробітників, волонтерів та студентів-лідерів. Ми добре розумуємо нашу місію, наші цінності, наш Символ Віри і свою історію.
Нам вдалось не тільки зберегти рух, який був на порозі зникнення, але й спрямувати його в напрямку динамічного розвитку.
ССХ України зберегло вірність своєї місії, при тому зростив та створив багато значущих якостей та ініціатив.
Студентське служіння завжди потребувало підтримки. Ви допоможете нам?