"Что если?" - тиждень місії в Харкові.

Для тих, хто вже не перший рік стежить за нашими новинами, не будемайже нічого нового. Ось уже вчетвертеми проводимо масштабний проект ТМ, який завжди включає три основних елементи: креативне запрошення, обідні лекції в університетах і вечірню програму на нейтральній території. З року в рік ми намагалися збільшувати масштаби (адже цим зазвичай оцінюється успіх проекту, чи не так?): у 2014-му ми зосередилися на одному університеті, в 2015-му вже задіяли три, а місяць тому ми проводили проект аж в 6 ВУЗах одночасно. І все це силами невеликої команди із 45 студентів і волонтерів, за підтримки 3-х церков (пресвітеріанської, корейської і незалежної).

Але є й кілька особливостей, родзинок цьогорічного ТМ. Цього разу ми вирішили лекції в університетах робити тільки за участю академіків, не запрошуючи священнослужителів. Звичайно, всі ці академіки також є християнами і під час своїх виступів ділилися своїм світоглядом. Але з точки зору адміністрації ВУЗів це було, скажімо так, «більш законно». Другою особливістю був процес вибору тем. ТМ - це апологетичний проект, з допомогою якого ми хочемо дати відповідь на найбільш поширені питання щодо християнської віри. Раніше ми просто копіювали досвід ССХ Велиобританії: брали їх теми і, відповідно, давали відповіді на питання, якими, можливо, не задаються українські студенти.Тепер же ми вирішили виправити ситуацію і зробити власне опитування, на підставі якого обиралися теми виступів та лекцій. Отже, в юридичному університеті НЮУ виступав практикуючий адвокат С. Гула з темами про корупцію і адвокатуру, в педагогічному ХНПУ – професор з Македонії К. Мілков, в економічному ХНЕУ та технічному ХПІ – професор з США з темами менеджменту і статистики, і в головному університеті міста ХДУ – професор цього ж університету кафедри філософії О. Філоненко.А все спічі на вечірньому інтелектуальному кафе робив місцевий теолог С. Судаков, розкриваючи теми віри, достовірності Біблії і історичності особи Ісуса Христа. Третя особливість – це початок роботи з іноземними студентами, для яких робився переклад всіх промов на англійську. Це абсолютно новий досвід для нас, і було дивно бачити, як мусульмани з Іраку, Ірану і Африки слухають про Ісуса Христа. У такі моменти розумієш, що, живучи в рідному місті, можна нести Євангеліє до країв землі.

Також ми вийшли на новий рівень креативності в підходах до запрошення на проект. Звичайноюроздачеюфлаєрів нікого не здивуєш, тому ми намагалися шукати більш ефективні шляхи. По-перше, великий акцент був зроблений на рекламі в соціальних мережах, тому що наше дослідження показало, що більшість харківських студентів реагують саме на інформацію в інтернеті. По-друге, ми шокували студентів через флешмоби.Верблюд, що розгулює коридорами університету, студенти, які задають відверті запитання про секс, розіграші, інтерв'ю – все це звучить дуже дивно окремо, але в сукупності показує оточуючим, що ми не просто докучливі сектанти, які намагаються нав'язати свою віру, але, в першу чергу, такі ж молоді веселі студенти-інтелектуали, які мають розумні переконання.

Як бачите, роботи було багато, і, мабуть, цей ТМ можна назвати найякіснішиміз чотирьох проведених. Але за кількісними результатами ми маємо середні показники. За весь тиждень ми охопили близько шістсот невіруючих студентів і дали їм можливість почути Євангеліє і зробити свої власні висновки щодо християнського світогляду. Сто шістдесят шість з них залишили свої контакти, щоб продовжувати пошук істини. І вже зараз можна говорити про покаяння і змінені життя студентів, деякими з яких ми поділимося нижче.

Так як же оцінити всю цю працю? Чи воно того було варто? Звичайно, що було! Зі свого боку, ми зробили все можливе, щоб сотні скептично налаштованих студентів відклали свої упередження і могли почути Благу звістку. Але працювали не тільки ми. В першу чергу працював Бог, і це Його місія. Він пом'якшував серця, він прибирав перепони, він приводив до покаяння. І ми знаємо, що «радість буває в Божих Анголів за одного грішника, який кається». Слава Богу, що Він дав нам можливість бути вірними Йому, не дивлячись на відносно малі результати. Ми вже з нетерпінням чекаємо і готуємося до нових звершень на Його ниві!